Скандальний московський священник в Україні закликав ігнорувати карантин

Скандальний московський священник в Україні закликав ігнорувати карантин
Скандальний московський священник в Україні закликав ігнорувати карантин

Настоятель Києво-Печерської лаври, митрополит Московського патріархату Павло розкритикував українську владу за заклики обмежити релігійні обряди під час карантину через поширення коронавірусу. Натомість, у своєму зверненні до вірян митрополит закликав часто відвідувати церкви, оскільки причиною спалаху коронавірусу, на його думку, «є людський гріх».

Про це пише zaxid.net. Митрополит закликав брати участь у колективній молитві, адже, з його слів, «найстрашніша епідемія – то гріх, який губить людську природу». Відтак, Павло запросив вірян ходити в храм, причащатися самим і брати до причастя дітей.

«Моліться, постіть, ходіть до храму, причащайтесь і причащайте маленьких дітей… Всі поспішайте в храм, читайте Псалтир, Євангеліє, обіймайте один одного», – заявив митрополит.

При тому настоятель Києво-Печерської лаври закликав не боятися смерті.

На думку Павла, українська влада припустилася «недалекоглядності», коли оприлюднила «безумні веління». Він вважає, що влада зацікавлена «тримати в страху людей».

Окрім того, митрополит УПЦ МП поставив під сумнів рівень загроз від Covid-2019.

Зауважимо, що такі заклики митрополита прямо суперечать обмеженням на проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Це стосується і релігійних заходів та зборів у храмах. Вони порушують положення Статті 325 Кримінального кодексу України про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. Нею передбачено штраф або обмеження волі до трьох років. А у разі, якщо це призвело до тяжких наслідків, порушення карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.